Minu kogemus TMK-KHJ kursusest, tundidest.

-
Uutel TMK praktiseerijatel on kindlasti huvitav lugeda tagasisidet TMK-KHJ kursusest ja järgnevatest joogatundidest.

 2019 kevadise seisuga on TMK-KHJ kursusel osalenud pisut üle 200 Teadliku Muutuse Kunsti praktiseerija. 

Annapurna juhendatud jätkuõppes ehk regulaarsetes TMK-KH jooga tundides osaleb praegu ca 30 praktiseerijat.  Lisaks TMK-KHJ tundidest välja kasvanud ca 20-liikmeline grupp, kes osaleb "Kriya jooga praktika" nime kandvates joogatundides.

TMK praktikuid ja kriya joogasse süvenevaid inimesi on ka teistes kriya hatha jooga õpetajate tundides.


Palun meenuta, millist julgustust või osalenute infot oleksid tahtnud saada enne kursusele tulekut. Mis Sind innustaks?    Palun kirjuta sellest lühidalt siin tagasiside vormis!

Tänud ette!
Annapurna

TMK-KHJ kursusel, tundides ja Kriya jooga praktika tundides osalejate tagasiside _________________________________________________________________________________

Võiksin sisuliselt raamatu kirjutada tagaisisidest, kuid võtan kuidagi kokku enda jaoks olulise:
Elu on muutunud oluliselt lihtsamaks ja stabiilsemaks.
Enamus tegevusteks kulub nüüd vähem aega, kuna parema eristamisvõime tõttu jõuab asjade tuumani üsna kiiresti ja tulemused on reaalselt efektiivsemad.
Suurenenud on ka hetkes kohalolu, ehk saan rahulikult oluliste asjade kallal toimetada, ilma et oleks kontrollimatuid mõtteid või häirivaid emotsioone.
Martin Puusep. Ettevõtja
                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Olen Annapurna juhendatud Kriya Hatha joogatundides osalenud nüüd juba ligi kaks aastat. Samuti olen läbinud Ingvar Villido poolt juhendatud TMK kursused I-III.
Koos Kriya Hatha joogaga on nendesse tehnikatesse süvenemine kindlasti lihtsam. Muutudes teadlikumaks oma kehas toimuvatest protsessidest on lihtsam märgata ja leida üles segavad emotsioonid ja kontseptioonid. Õpetaja poolt juhendatud praktikad on palju täpsemad ja mõju on kohene.
Igapäeva elus kipun olema liialt võrdlev. Joogat tehes olen saanud, aga praktilise kogemuse, kuidas sellised hinnangud mõjutavad meie füüsilist võimekust ja mitte paremuse poole. Kohe kui selline "võrdlev" mõte alateadvusest kerkib, lisandub sellega ka emotsioon. Sellisest kompleksist, vabanemine aitab kaasa paremale keha tundmisele, sest kogu teadlikkus on suunatud uuesti kehale, mitte mõttele või emotsioonile. Olen märganud, et olenemata sellest, et joogatunnid toimuvad ainult korra nädalas on painduvus siiski hea. Muidugi, mida rohkem praktiseerida, seda teadlikumalt saab üleskerkivaid mõtteid ja emotsioone vabastada ja seda püsivamaks muutub keha tajumine. Eesmärk on suvel rohkem keskenduda iseseisvale praktiseerimisele, et teha 18 harjutust täpsemaks ja iseendale rohkem detailseks.
Parimate soovidega,
Ingel
                                                                                                                                                                                                                                                                               
Annapurna juhendatud TMK- kriya hatha jooga kursus tekitas uue mõõtme ja aitas sügavuti tähelepanu juhtida olulistele detailidele, mida ei olnud iseseisvalt videode vahendusel harjutades märganud ega teadnud.
Sageli võisid tunnid olla teraapiliselt vabastava efektiga, mida toetas ka stuudio hea energiaga laetud ruum.
Mikk
__________________________________________________________________________________________________________________ Mind innustas TMK-KHJ kursusele tulema "saamine paremaks".
Esiteks lootsin, et saan füüsisega rohkem sina peale (tunnetus, painduvus, mingil määral vähenev kehakaal ja lihaste/kõõluste jõu kasv). Mõtlesin palju sellele, et Babaji vais välja just need 18 harjutust ja kui neid meisterlikult osata, siis saab ka ainult sellega oma keha vormis hoida. Lihtne, konkreetne ja hea ülevaade. Laiskuse takistust mul ei olnud, sest õhin, mis muutuda võib, oli suur. Hoiataks ette, et alguses võib esineda väikest peaööritust või südamepahadust. Kuid täishingamine ja vee joomine aitab. Varsti see möödub.
Peep
__________________________________________________________________________________________________________________ Väga tore oli, olgugi et osalesin vaid interneti vahendusel, online.
Kasvasin nii vaimselt kui füüsiliselt.  Veel praeguse hetkeni tunnetan tundide positiivset aurat. Suured, suured tänud!    
Tiiu
__________________________________________________________________________________________________________________
Mulle sobis kursus väga.
Kindlasti proovin edaspidi iganädalaselt teha läbi vähemalt ühe harjutuste tsükli, sest mõju kogu kehale on märgatav ja tuntav. Kindlasti soovitan kõigile TMK kursuse läbinutele KH Joogat enda iganädalstesse praktikatesse lisada, sest see aitab kõvasti kaasa oma teadlikkuse arendamisel.
Anneli
__________________________________________________________________________________________________________________
Mina jäin kursusega väga rahule.
Sain füüsilise keha kohta palju uut teada ja kogeda. Õppisin paremini seda tundma. 
Väga istusid mulle pikemad teadvelolekuharjutused, sisemaailma skännimine ja tihe meeldetuletus häälepealu lõdvestada ja vaadata mida mõistus nende asendite kohta räägib.
Mind innustab tulemus.
Näiteks kui suudan mingi lihaspinge ära kaotada, mis pikalt on seganud. Märkan pingega seotud emotsiooni ja vabastan selle ja kogen ise tulemust. Või kui peale praktikat on enesetunne hoopis teistsugune kui sinna tulles. Või kui taipan midagi uut. Sinu tunnis oli väline keskkond toetav ja need olid lihtsamad tulema.
Mulle pigem meeldiski alustada nii, et ma liialt palju ei teadnud, siis polnud ka ootuseid ega ideid selle kohta milline ta peaks olema. Ja oli lihtsam kogemuses püsida.
Hea meelega jätkan selle praktiseerimist ja enda füüsilise keha puhastamist ja korrastamist.
Kusti
__________________________________________________________________________________________________________________
Iganädalased joogatunnid on suureks abiks TMK tehnikate praktiseerimisel, olemas on nii õpetaja kui ka teiste prakitseerijate tugi. Tundides saab head nõu ja abi füüsiliste probleemide lahendamiseks ja innustust järjepidevaks joogatehnikate praktiseerimiseks. Joogatunnid  on ideaalsed kõigile, kel sügav huvi Kriya jooga vastu.
Triinu
__________________________________________________________________________________________________________________
See on hea võimalus vähemalt kord nädalas korralikult emotsioone ning kontseptsioone vabastada!
Lisanduvad hea tuju ja uued tuttavad!
Pärast kursust tuleb ka iga nädal joogatundi minna, isegi kui pea valutab, isegi kui on tunne, et hakkad haigeks jääma või juba ongi mõni haigus peal, isegi kui pole jõudu või kui tundub, et läheb kiireks. Igal juhul tuleb minna, sest joogatunnis leiab kõigile probleemidele lahendused!
Eleri
__________________________________________________________________________________________________________________

Email again:

TMK* - KHJ kursus on mõeldud neile, kes on omandanud baasteadmised enda sisemaailmast ning läbinud Teadliku Muutuse Kunsti kursustest vähemalt esimesed kaks: TMK I: Mina, minu sisemaailm – viis keha ning TMK II: Elu häirivate emotsioonide vabastamine.

Selle kursuse eesmärk on olla inspireerivaks toeks TMK kursustel saadud teadmiste ja tehnikate igapäevasel kasutamisel. Kursus on ka süvenemiseks ja 5 keha nähtuste paremaks eristamiseks, kuna kasutame nt emotsioonide vabastamise tehnikaid füüsiliste harjutuste käigus kerkivate nähtuste puhul.
Hatha joogas ei pea olema eelnevaid kogemusi - me alustame järk-järgult kriya hatha jooga 18 harjutuse õppimist füüsilise keha olukorra  teadvustamiseks, pingetest vabastamiseks ja tervendamiseks. Tundide tempo on rahulik ja sissepoole vaatamist toetav –  et igal osalejal oleks võimalik süveneda, teadvustada ja vabastada komplekse.


Kursuse läbimisele järgnevalt on võimalik jätkata TMK-KHJ regulaartundides, et kinnistada igapäevane TMK tehnikate kasutamine ning süveneda ka hatha jooga praktikasse.

TMK-KHJ kursust ja joogatunde viib läbi Anne-Ly Naukas


* Teadliku Muutuse Kunsti kursustesari (I-V) on loodud Ingvar Villido poolt.

Palun vaata täpsemalt: www.human.ee
Eelmine
Hapendamise kunst

Lisa kommentaar

Email again: