Dakini joogariided - kuidas see kõik algas

-
Olen praktiseerinud ja õpetanud hatha joogat alates 2003. aastast. Kõige praktilisemad ja kohasemad joogariided olen ostnud Indiast - mõnusad laiad püksid ja kaunid tikanditega, kuid samas lihtsad tuunikad. Siiski India õmbluskvaliteet ei kannata mingit kriitikat.
Kuid praktiliselt kogu joogariiete valik, nii kohalik kui välismaine, on trikotaažist. Ma ei ole siiani leidnud ilusaid ja funktsionaalseid kangast joogariideid. 
Pidin need ise tegema!
2017. aastal olime grupiga Lõuna-Indias palverännakul iidseid templeid ja joogaõpilase jaoks olulise mõjuga pühapaikasid külastamas.  Reisil oli vaja läbida pikemaid vahemaid bussiga, mis kestsid sageli terve pika päeva.
Niisiis ühel pikal bussisõidul hakkasin mõtisklema enda kui ettevõtja üle. Et mul on ettevõte, st olen ettevõtja - võiks ju tähendada ettevõtlik inimene! Annapurna Joogastuudio haldamine on küll ka ettevõtlus aga pole päris see...
Ettevõtlik inimene peaks midagi asjalikku ette võtma ja midagi sellist, mida on teistel ka vaja!  Kuna mul pähe ei tulnud midagi, otsustasin pöörduda ühe loodusjõu poole.
Ühel varasematest palverännakutest olin saanud hea kontakti loodusjõuga, keda hinduistlikus traditsioonis nimetatakse Kubera ning kes on ka ettevõtluse ja ärilise õnnega õnnistaja.
Külastasime tema väikest templit ühe iidse ja tohutult suure templikompleksi aias ning Õpetaja Ingvar andis meile juhiseid, kuidas Kubera poole pöörduda ja oma palved temani viia...
Kubera.
Kubera (Sanskrit: कुबेर) hääldatakse ka  Kuber, on jõukuse jumalus hinduistlikus mütoloogias.
Kubera on kogu maailma varahoidja ning nende pool-jumaluste isand, kes kaitsevad kõiki maa kalliskive. 
Kubera on ka rändurite ja reisil olijate kaitsja ning õnnistab jõukusega neid, kes talle meelejärele on ja teda teenida oskavad. 
Enamasti kujutatakse teda priskena ja suure kõhuga, kaunistataud juveelidega ning käes hoidmas rahapada ja nuia.

Loksudes seal palavas bussis pöördusin oma palvega Kubera poole ning küsisin, et mida ma võiksin ettevõtjana ette võtta.
Vastus tuli kohe - joogariided!
See ei üllatanud mind absoluutselt ja mingit kahtlust ka ei olnud. Samal hetkel ilmnes inspiratsioon ja joogariiete mudelid kerkisid mu ettekujutluses. Andsin märksõnad - lihtsus, praktilisus, mugavus, keskkonnasõbralik tootmine ja materjal...
Riiete mudelid, võib öelda "töötasin välja", järgnenud 20-30 minutiga ja ma ei saa isegi öelda, et mina ise tegin seda, sest kõik see ilmnes. Võib öelda: "Ma sain teada!

Tagasi koju jõudes alustasin protsessiga - uurisin kangaid, õmblusteenuste pakkujaid ja mida kõike, et end selle alaga üldse kurssi viia. Mudeli välja arendamiseks leidsin abilise enda joogaõpilaste hulgast, kes alustas ise minuga juttu ideest joogariiete teemal :)
Kogu protsess, mis kestis ca 5 kuud, kuni riiete valmimiseni, oli täiesti imeline!
Kogesin selle jooksul korduvalt ja korduvalt, kuidas mind toetatakse selles, antakse "teada" detaile, mille peale ma poleks ise tulnudki, sest ei tunne õmblusvaldkonda. Mida kõike on vaja teada ja teha, kui Sa lood mingi "kauba"! 
Tunnen tänutunnet täiesti võõra inimese, õmblusettevõtte juhi Anne vastu, kes oli minuga (ja on siiani) kannatlik, selgitades õmblustöö nüansse jms. Ma tundsin korduvalt, et kõik need, kes selles protsessis osalevad, teevad mulle teeneid, mitte et ma olen "tellija" kes neile töö eest maksab.

Tänan seda loodusjõudu, kes mind suunas ja toetas!
Olen väga tänulik Õpetaja Ingvarile, kelle tuge ja juhatust kogu protsessi vältel ja praegugi tunnen ning kõigile neile, kes selle teekonna erinevatel etappidel osalesid, abistasid, nõu andsid või lihtsalt "kaasa elasid"!

Tänaseks on esimene partii Dakini brändi naiste joogariideid teie ees!
Meeste riided valmivad juuliks ja tõenäoliselt saan neid esitleda Joogafestivalil Haapsalus juuli lõpus!
Annapurna / Anne-Ly Naukas
Eelmine
Joogariided meestele - tootearendus algab
Järgmine
Dakini bränd Joogafestivalil 2018

Sellel postitusel on 2 vastust

Tänan Annapurna, et oma imelist ettevõtja arengulugu jagasid! Kindlasti saab Sinu ettevõtmine olema inspiratsiooniks ning julgustuseks kõigile, kes seda "oma" asja tegemas või veel mõtisklemas, mis see olla võiks. Edu! (Terje, 31. mai 2018)
Vägev! Kuidas õppida Kubera poole pöörduma, et näha mida saan mina ette võtta ettevõtjana? Tänud inspireeriva loo eest. Jaanus. (jaanus, 31. mai 2018)

Lisa kommentaar

Email again: