Hatha jooga pealispind ja sügavused

-
Hatha jooga võib näida horisontaalse tasapinnana - teed mingeid harjutusi, asanaid ja ongi kõik. Mõned korrad teed ja tundub, et tead juba. Kuhu edasi? Polegi ju kuhugi siit minna, mis siis veel?
Kuid hatha jooga on väga mitmekihiline, mitmete tasanditega. Võtame näiteks päris algusest. Keegi tuleb joogatundi ja ei tea joogast midagi, keha on ka pisut kange aga tahaks asanaid praktiseerida.
Võtame ette füüsilise keha tundmise, pingete ja lõdvestuse tundmise ning mugava asendi ja valu piiril oleva venituse tundmise. Selle lihtsa tegevuse käigus avastad muidugi need nimetatud füüsilised aistingud kuid lisaks veel midagi, mida ise ei teadvustagi! See on, et sa ei suuda püsida rahulikult ja keskendunult ühe tegevuse juures - juba on Sul mõtted mujal või uurid kuidas kõrval matil lood on või jääd muusikat kuulama...
Teadlikkuse püsimatuse avastamine annab kohe ühe tasandi juurde Sinu füüsiliste harjutuste tegemisele. Ja siit algab süvenemine - ei olegi tähtis, kui jäik või painduv on Sinu füüsiline keha, oluline on, et Sa kasutad teadlikkust, oled püsiv keskendumises ja teed samu harjutusi mitmeid kordi ja pikema aja jooksul. Ainult nii saavad Sulle ilmsiks hatha jooga varjatud aarded ja sügavused!
Polegi mõtet pikemalt lobiseda - tule joogatundi ja avastame koos!
Annapurna
Eelmine
Mis on jooga ja mis ei ole
Järgmine
Babaji Kriya Jooga Stuudio

Lisa kommentaar

Email again: