Joogaõpetus - kellele? miks? kuidas?

-
Juba tuhandeid aastaid on inimesed kasutanud üsna sarnaseid lahendusviise, et end mitte halvasti tunda. Just, peamine on, et me ei taha tunda neid ebameeldivaid, rusuvaid, ahistavaid või vererõhku tõstvaid emotsioone. Tahame, et neid ei oleks!
Ja nii me otsime endale kütkestava ja rõõmu pakkuva hobi, sõidame reisile või lõbutseme sõpradega. Et tunda end hästi.
*
Oli algamas joogaõpetuse ritriit - kriya jooga III astme tehnikatesse pühendamine, kui avaloengul küsis Õpetaja umbes nii: "Kas te ei ole veel tüdinud sellest tavapärase inimese "elurattast", milles kogu inimkond juba aastatuhandeid müttab? Aastatuhandeid on otsitud lohutust neist ajutistest rõõmuhetkedest, et siis taas halli argipäeva sukelduda ja leppida olukorraga - "Elu on selline. Oli juba enne meid. Me ei saa sinna midagi parata. Kõigil on nii."
*
Aga miks ei võiks teha teisiti? Teadmised, kuidas Sina ise saad oma sisemaailma - suhtumisi, emotsioone ja mõtteid ning kogu seda kompleksi muuta, on käeulatuses, siinsamas!
Ainult tule ja võta... Aga tule ja võtagi - võta osa!

Õpetaja sõnum inspireeris mind. Taas.
Olen tema õpilane peaaegu poole oma praegusest elust ja praktiseerin igapäevaselt tehnikaid, millesse tema on mind pühendanud. Tehnikaid, mis teevad igapäevaelu lihtsamaks nii mulle endale kui neile, kellega kokku puutun.
Ning siis need tehnikad, mis on Babaji kriya jooga - iidsete jooga siddhade õpetused, mis võimaldavad välja arendada ja saavutada midagi enamat. Midagi sellist, mis on iga inimolendi eksistentsi lõppeesmärk.
Otsutasin süvendada enda joogapraktikat ning pakkuda seda kindlamat sihti ka neile, kes minu juhendatud joogatundisesse tulevad - päris algajad joogahuvilised, kes alles otsivad saavad liituda KHJ algõppe grupiga. Ning need, kes juba läbinud mõned Ingvar Villido TMK kursused ja ehk saanud ka pühenduse Babaji kriya joogasse, nendega me praktiseerime koos, uurime ja süveneme TMK-KHJ kursusel või regulaartundides.
Annapurna
Email again:
Eelmine
Dakini bränd Joogafestivalil 2018
Järgmine
Dakini joogariided algavaks joogatunniks!

Lisa kommentaar

Email again: