Joogariided otse joogapraktikult!

-

Kes oskaks disainida sobivaimad riided hatha joogaks, kui mitte üle kümne aasta hatha joogat praktiseerinud ja juhendanud joogaõpetaja?

Mõnda aega tagasi alustasin seda põnevat protsessi, mille ebatraditsiooniline algus toimus Lõuna-Indias palverännakul, keset sealset liikluskeerist ebamugavas mikrobussis loksudes :) 
Joogariiete puhul on väga oluline mudeli mugavus kõikides asanates ja venitustes nii seistes, pikali kui kägaras. Et ühelgi hetkel ei häiriks Sinu keskendumist riided ja Sa teadvustaksid oma keha pingeid ja venitusi, mitte riiete omi! 
Samuti on oluline riiete materjal - parim on selline, mille olemasolu Sa ei märkagi! Täpselt samamoodi, kui Sa ei tunnegi oma füüsilist keha, kui kehas on kõik korras!  Jahedas võiks see materjal pakkuda kerget soojatunnet ja palava ilmaga või soojas ruumis olla kergelt jahe vastu nahka. Sellised omadused on looduslikel kiududel...

Ka riiete värv on oluline - see peaks olema just see toon, mis Sulle meeldib, milles tunned end hästi. Mõne praktiseerija jaoks on selline värv looduslik valge, kellelegi aga mingi soe ja pastelne toon. Mõne teise jaoks on aga joogapraktikaid toetav aktiivne, intensiivne värvitoon.
Nii erinevad me olemegi!
Kui Sa ei ole kunagi tähelepanu pööranud, kuidas Sa tunned end erinevat värvi või erinevast materjalist riietes hatha joogat praktiseerimas, siis uuri seda! Pane järgmisesse joogatundi selga midagi erinevat kui seni - midagi heledamat või värvilisemat, liibuvamat või siis vabamat...

Hoian teid asjaga kursis ja ehk õige varsti näed siin e-poes uusi Dakini sarja tooteid!
Annapurna
Eelmine
Hoolivus
Järgmine
Millised on head riided joogapraktikaks?

Lisa kommentaar

Email again: