Osalenute kogemused TMK-KHJ kursusest, tundidest.

-
Iganädalased joogatunnid on suureks abiks TMK tehnikate praktiseerimisel, olemas on nii õpetaja kui ka teiste prakitseerijate tugi. Tundides saab head nõu ja abi füüsiliste probleemide lahendamiseks ja innustust järjepidevaks joogatehnikate praktiseerimiseks. Joogatunnid on ideaalsed kõigile, kel sügav huvi kriya jooga vastu.

TMK-KHJ kursusel on osalenud ca 250 Teadliku Muutuse Kunsti praktiseerija.  2020 talvise seisuga.

Annapurna juhendatud jätkuõppes ehk iganädalastes TMK-KH jooga ja Kriya jooga praktika-tundides osaleb praegu ca 30 praktiseerijat.   TMK praktikuid ja kriya joogasse süvenevaid inimesi on ka teistes kriya hatha jooga õpetajate tundides.


Teistel TMK praktikutel oleks huvitav lugeda Sinu kogemust TMK-KHJ kursusest. 
Millist osalenute tagasisidet oleksid tahtnud ise enne kursust lugeda? 
Kas said kursuselt lubatud selgust 5 keha süsteemis, tuge tehnikate igapäevaseks kasutamiseks ja inspiratsiooni jätkamiseks?

Tänud ette!
Annapurna

TMK-KHJ kursusel, tundides ja Kriya jooga praktika tundides osalejate tagasiside ________________________________________________________________________________

Siiralt soovitan. Kursusel on väga hea võimalus praktiseerida TMK tööriistu ja õpitud tehnikaid joogaasendites kinnistada. Õpetaja on üliäge inimene, kes aitab õpilastel õiget kurssi hoida ning Lilleoru koolimaja on väga eriline koht kus joogat praktiseerida. Kursusel koged vahetult muutuseid oma kehas ja vaimus.
Martin / TMK-KHJ okt 2019
_________________________________________________________________________________________________________________
Kursusel osalemisel oli mul kaks eesmärki:
1. õppida kriya hatha jooga asendeid õigesti tegema
2. kuna kursus oli eelduseks teatud kursustel osalemiseks, siis oli hea see eeldus täita, et edaspidi oleks vabam valik osaleda erinevatel Annapurna kursustel.
Kursuse tulemusel paranes füüsilise keha painduvus, selgelt eristusid mõned asendid, mis näitasid hästi kätte alateadvuse "asjad", millega peab tegelema. Lisaproduktiks oli iga kord kergelt saavutatav sügav meditatiivne kogemus, mille najal oli väga hea teha BKY 3. pühenduse tehnikaid.
Heidi  /TMK-KHJ okt 2019
_________________________________________________________________________________________________________________
Suur suur tänu Annapurnale oskusliku juhendamise eest neil kursustel.
Mina vabanesin tänu süvenemisele oma seljavalust mis oli mind kaua kaua piinanud. See valust vabanemine toimus suhteliselt kiirelt, märgatavad muutused hakkasid juba peale kolmandat kursuse tundi.
Annapurna sa oskad väga meisterlikult juhendada süvenema oma probleemidesse ja koheselt ka vabanema.
Ma ei kujuta ausalt öeldes ettegi, kui ma poleks sinu kursusele tulnud... Soovitan kõigile TMK'd .
Tänud tänud tänud.
Piret  /TMK-KHJ okt 2019
_________________________________________________________________________________________________________________ Võiksin sisuliselt raamatu kirjutada tagaisisidest, kuid võtan kuidagi kokku enda jaoks olulise:
Elu on muutunud oluliselt lihtsamaks ja stabiilsemaks.
Enamus tegevusteks kulub nüüd vähem aega, kuna parema eristamisvõime tõttu jõuab asjade tuumani üsna kiiresti ja tulemused on reaalselt efektiivsemad.
Suurenenud on ka hetkes kohalolu, ehk saan rahulikult oluliste asjade kallal toimetada, ilma et oleks kontrollimatuid mõtteid või häirivaid emotsioone.
Martin Puusep. Ettevõtja /TMK-KHJ sept 2015
                                                                                                                                                                                                                                                                                
Olen Annapurna juhendatud Kriya Hatha joogatundides osalenud nüüd juba ligi kaks aastat. Samuti olen läbinud Ingvar Villido poolt juhendatud TMK kursused I-III.
Koos Kriya Hatha joogaga on nendesse tehnikatesse süvenemine kindlasti lihtsam. Muutudes teadlikumaks oma kehas toimuvatest protsessidest on lihtsam märgata ja leida üles segavad emotsioonid ja kontseptioonid. Õpetaja poolt juhendatud praktikad on palju täpsemad ja mõju on kohene.
Igapäeva elus kipun olema liialt võrdlev. Joogat tehes olen saanud, aga praktilise kogemuse, kuidas sellised hinnangud mõjutavad meie füüsilist võimekust ja mitte paremuse poole. Kohe kui selline "võrdlev" mõte alateadvusest kerkib, lisandub sellega ka emotsioon. Sellisest kompleksist, vabanemine aitab kaasa paremale keha tundmisele, sest kogu teadlikkus on suunatud uuesti kehale, mitte mõttele või emotsioonile. Olen märganud, et olenemata sellest, et joogatunnid toimuvad ainult korra nädalas on painduvus siiski hea. Muidugi, mida rohkem praktiseerida, seda teadlikumalt saab üleskerkivaid mõtteid ja emotsioone vabastada ja seda püsivamaks muutub keha tajumine. Eesmärk on suvel rohkem keskenduda iseseisvale praktiseerimisele, et teha 18 harjutust täpsemaks ja iseendale rohkem detailseks.
Parimate soovidega,
Ingel /TMK-KHJ apr 2018
                                                                                                                                                                                                                                                                               
Annapurna juhendatud TMK- kriya hatha jooga kursus tekitas uue mõõtme ja aitas sügavuti tähelepanu juhtida olulistele detailidele, mida ei olnud iseseisvalt videode vahendusel harjutades märganud ega teadnud.
Sageli võisid tunnid olla teraapiliselt vabastava efektiga, mida toetas ka stuudio hea energiaga laetud ruum.
Mikk / TMK-KHJ apr 2018
_________________________________________________________________________________________________________________ Mind innustas TMK-KHJ kursusele tulema "saamine paremaks".
Esiteks lootsin, et saan füüsisega rohkem sina peale (tunnetus, painduvus, mingil määral vähenev kehakaal ja lihaste/kõõluste jõu kasv). Mõtlesin palju sellele, et Babaji vais välja just need 18 harjutust ja kui neid meisterlikult osata, siis saab ka ainult sellega oma keha vormis hoida. Lihtne, konkreetne ja hea ülevaade. Laiskuse takistust mul ei olnud, sest õhin, mis muutuda võib, oli suur. Hoiataks ette, et alguses võib esineda väikest peaööritust või südamepahadust. Kuid täishingamine ja vee joomine aitab. Varsti see möödub.
Peep /TMK-KHJ okt 2016 ja TMK-KHJ tunnid al 2016
_________________________________________________________________________________________________________________ Väga tore oli, olgugi et osalesin vaid interneti vahendusel, online.
Kasvasin nii vaimselt kui füüsiliselt.  Veel praeguse hetkeni tunnetan tundide positiivset aurat. Suured, suured tänud!    
Tiiu /TMK-KHJ okt 2018
_________________________________________________________________________________________________________________
Mulle sobis kursus väga.
Kindlasti proovin edaspidi iganädalaselt teha läbi vähemalt ühe harjutuste tsükli, sest mõju kogu kehale on märgatav ja tuntav. Kindlasti soovitan kõigile TMK kursuse läbinutele KH Joogat enda iganädalstesse praktikatesse lisada, sest see aitab kõvasti kaasa oma teadlikkuse arendamisel.
Anneli / TMK-KHJ kevad 2019
_________________________________________________________________________________________________________________
Mina jäin kursusega väga rahule.
Sain füüsilise keha kohta palju uut teada ja kogeda. Õppisin paremini seda tundma. 
Väga istusid mulle pikemad teadvelolekuharjutused, sisemaailma skännimine ja tihe meeldetuletus häälepealu lõdvestada ja vaadata mida mõistus nende asendite kohta räägib.
Mind innustab tulemus.
Näiteks kui suudan mingi lihaspinge ära kaotada, mis pikalt on seganud. Märkan pingega seotud emotsiooni ja vabastan selle ja kogen ise tulemust. Või kui peale praktikat on enesetunne hoopis teistsugune kui sinna tulles. Või kui taipan midagi uut. Sinu tunnis oli väline keskkond toetav ja need olid lihtsamad tulema.
Mulle pigem meeldiski alustada nii, et ma liialt palju ei teadnud, siis polnud ka ootuseid ega ideid selle kohta milline ta peaks olema. Ja oli lihtsam kogemuses püsida.
Hea meelega jätkan selle praktiseerimist ja enda füüsilise keha puhastamist ja korrastamist.
Kusti /TMK-KHJ kevad 2019
_________________________________________________________________________________________________________________
Iganädalased joogatunnid on suureks abiks TMK tehnikate praktiseerimisel, olemas on nii õpetaja kui ka teiste prakitseerijate tugi. Tundides saab head nõu ja abi füüsiliste probleemide lahendamiseks ja innustust järjepidevaks joogatehnikate praktiseerimiseks. Joogatunnid  on ideaalsed kõigile, kel sügav huvi Kriya jooga vastu.
Triinu /TMK-KHJ tunnid al 2017
_________________________________________________________________________________________________________________
See on hea võimalus vähemalt kord nädalas korralikult emotsioone ning kontseptsioone vabastada!
Lisanduvad hea tuju ja uued tuttavad!
Pärast kursust tuleb ka iga nädal joogatundi minna, isegi kui pea valutab, isegi kui on tunne, et hakkad haigeks jääma või juba ongi mõni haigus peal, isegi kui pole jõudu või kui tundub, et läheb kiireks. Igal juhul tuleb minna, sest joogatunnis leiab kõigile probleemidele lahendused!
Eleri / TMK-KHJ okt 2018
_________________________________________________________________________________________________________________
Email again:

TMK* - KHJ kursus on mõeldud neile, kes on omandanud baasteadmised enda sisemaailmast ning läbinud Teadliku Muutuse Kunsti kursustest vähemalt esimesed kaks: TMK I: Mina, minu sisemaailm – viis keha ning TMK II: Elu häirivate emotsioonide vabastamine.

Selle kursuse eesmärk on olla inspireerivaks toeks TMK kursustel saadud teadmiste ja tehnikate igapäevasel kasutamisel. Kursus on ka süvenemiseks ja 5 keha nähtuste paremaks eristamiseks, kuna kasutame nt emotsioonide vabastamise tehnikaid füüsiliste harjutuste käigus kerkivate nähtuste puhul.
Hatha joogas ei pea olema eelnevaid kogemusi - me alustame järk-järgult kriya hatha jooga 18 harjutuse õppimist füüsilise keha olukorra  teadvustamiseks, pingetest vabastamiseks ja tervendamiseks. Tundide tempo on rahulik ja sissepoole vaatamist toetav –  et igal osalejal oleks võimalik süveneda, teadvustada ja vabastada komplekse.


Kursuse läbimisele järgnevalt on võimalik jätkata TMK-KHJ regulaartundides, et kinnistada igapäevane TMK tehnikate kasutamine ning süveneda ka hatha jooga praktikasse.

TMK-KHJ kursust ja joogatunde viib läbi Anne-Ly Naukas


* Teadliku Muutuse Kunsti kursustesari (I-V) on loodud Ingvar Villido poolt.

Palun vaata täpsemalt: ingvarvillido.com;  www.human.ee
Eelmine
Hapendamise kunst
Järgmine
Eriolukord avab silmad

Lisa kommentaar

Email again: