Anne-Ly Naukas Annapurna

Babaji Kriya Jooga Stuudio asutaja
Kriya hatha jooga õpetaja
Lilleoru permakultuuri aednik

Kohtume 7. septembril 2020

 Teadliku Muutuse Kunst – kriya hatha jooga

Regulaarsed joogatunnid neile, kes on eelnevalt läbinud   8-osalise TMK-KHJ kursuse
Loe  osalenute tagasisidet kursusest ja joogatundidest


Esmaspäeviti kell 18.30 - 20.00
    Osale online!
Koht: Lilleoru, koolihoone. Vaata siit:  http://trk.lilleoru.ee/kontakt
Osalustasu
: 45€/kuu; üksik tund 15€ 
Makseinfo: Annapurna OÜ   LHV  EE167700771002141830   Või sularahas kohapeal
Kontaktannely.naukas@lilleoru.ee  Tel: 5666 9455

Tehes regulaarselt hatha jooga teraapilisi harjutusi, vabastades samaaegselt ka mentaal-emotsionaalseid komplekse, korrastad oma füüsilist keha ja toetad selle funktsionaalsust parimal viisil. Paranevad ka teadlikkuse kasutamine ja eristamise võime ning süveneb teadvelolek.

Need joogatunnid on üks jätkuõppe võimalusi pärast TMK (min I-II) kursuste läbimist, et lihvida oskust kasutada tehnikaid tegutsemise käigus. Peamises fookuses on emotsioonide ja mentaalsete kontseptsioonide vabastamine kuid ka teadlikkuse kasutamine ja teadvelolek üldiselt. Tegevuseks on joogatunni käigus hatha jooga harjutused.
Liigutades oma keha ja tundes jäikust, halba painduvust või ebamugavust, ilmutavad end kohe automaatsed mõttelised (mentaalsed) hinnangud: "ma ei paindu üldse", "keha on kange" jne. Alati kaasneb selliste mõtetega ka tunne ehk emotsioon: rahulolematus (keha olukorraga), süütunne (et oled keha eest kehvasti hoolitsenud) jms.
Samal viisil kerkivad emotsionaalsed ja mentaalsed kompleksid ka siis, kui paindud hästi, imetled enda hoolitsetud keha või hatha jooga harjutused on sinu jaoks "mugavad" teha. Ka need ilmingud saab vabastada, et olla rohkem teadvel, neutraalne ja vaba.

Kui teed hatha joogat ainult füüsilisele kehale keskendudes, parema paindumise ja mõnusa tunde saavutamiseks, on tulemus ajutine, lühiajaline. Selles ei ole midagi halba ja igaüks valibki ise oma tee, kuid tervet joogaõpetust silmas pidades on see pidama jäämine algastmele. Nagu algklass.
Kui soovid siit edasi minna, saad hatha joogat praktiseerides uurida ka, mis "vahend" on teadlikkus, mis on teadvelolek ning pädev joogaõpilasest juhendaja viib sind ka teadveloleku kogemusse. Siit saab alata sinu teadlikum elu, hatha jooga praktika ja süvenemine.
Kuhu me süveneme?
Kui läbid esimese TMK kursusepäva, saad teada enda 5-osalisest kehade süsteemist, millest üks on teadaolev füüsiline keha ning üks neist oled sina ise ehk "vaimne keha". Nende kahe vahel, hierarhiliselt, on aga veel kolm...

TMK-KHJ kursusel ja regulaartunnis õpid praktilisel viisil neil erinevatel tasanditel ja nende ilmingutel vahet tegema, õpid nende kehade "vahendeid" sihipäraselt kasutama ja nii lood aluse enda teadlikumale elule.
Hatha jooga osas on kursuse ja tundide sisu kohandatud täiesti algajale ning ka kogemustega hatha joogi leiab võimalusi süvenemiseks.
Alustame järk-järgult kriya hatha jooga 18 harjutuse õppimist füüsilise keha olukorra teadvustamiseks, pingetest vabastamiseks ja tervendamiseks. Tundide tempo on sissepoole vaatamist toetav – et igal osalejal oleks võimalik süveneda, teadvustada ja vabastada.

Email again:

Anne-Ly endast

Inimestega suheldes ja joogatunde juhendades olen kogenud, et kõik eelnev – erinevad töökogemused ja oskused, mida olen nendega seoses pidanud omandama, on tänasel päeval need, mis valitud tegevusi toetavad. Kõik eelnev ei ole olnud juhuslik, vaid ettevalmistav. 

Teekond

1996 - 1998 osalesin Ingvar Villido loeng-kursustel, kus ta jagas teadmisi inimeseks olemise baastõdedest, teadlikkuse kasutamisest ja alateadvuse mehhanismidest.
1998 sai minust Ingvar Villido Ishwarananda õpilane ja Lilleoru õpilaskogukonna liige.
2003 alustasin intensiivset isiklikku kriya hatha jooga praktikat ning aasta hiljem hakkasin joogahuvilisi juhendama.
2004 - 2006 pühendused Babaji kriya jooga I-III astme tehnikatesse. Õpetajad Marshall Govindan Satchidananda ja Durga Ahlund.
2005 – 2007 läbisin kriya hatha jooga õpetajate 200-tunnise õppeprogrammi. Oman rahvusvahelist kriya hatha jooga õpetaja tunnistust (Rahvusvaheline Joogaliit e Yoga Alliance). Õpetajad Marshall Govindan Satchidananda ja Durga Ahlund.
Osalen aeg-ajalt joogaõpetajatele ja -praktikutele mõeldud funktsionaalse joogateraapia ja anatoomia koolitustel. Õpetajaks on pikaajaline kriya jooga praktik ja osteopaat PhD Laurier-Pierre Desjardins.

Alates 2008 aastast olen korduvalt läbinud Õpetaja Ingvar Villido Ishwaranada Teadliku Muutuse Kunsti I-V kursuseid.  
Need teadmised ja tehnikad on andnud võimaluse sügavamates muutusteks ning inspireerituna TMK ja kriya jooga Õpetustest, alustasin 2015. aasta sügisest TMK-KHJ kursuste läbiviimist 2 korda aastas ning iganädalaste TMK-KHJ tundidega.
Alates esmapühendustest, osalen igal aastal ka Babaji kriya jooga I-III astme pühendustel, et viia läbi isiklikke lühiretriite Õpetaja juhendamisel.

Väga praktilised ja õpetlikud on korduvad reisid-palverännakud Indias - iidsete joogide ja Maha-Siddhade õpetustega seotud paikadesse, iidsetesse templitesse. Need toimuvad praeguseni, ca kord aastas.
Lisaks on elumuutev kogemus olnud tublideks meesteks kasvatada kaks poega. Lisandunud on vanaema kogemus.
2016. jaanuaris avasin Tallinnas Annapurna Joogastuudio (al 2019 Babaji Kriya Jooga Stuudio)
2018. aastal disainisin naiste ja meeste joogariided ning lõin rõivabrändi Dakini (Mugavad joogariided. Sinule).
2020. aasta talvisel retriidil sain Õpetajalt teadmise, et joogastuudio ja joogariiete brändiga seonduv on realiseeritud ning juhis on keskenduda tegutsemisele Lilleorus, siinse koha hüvanguks. Joogatundide juhendamine jätkub Lilleorus.