Kaja Keil

Ajurveeda toitumis- ja elustiili nõustaja
Veedaliku elustiili praktiseerija

Hommikune pranayama ja puder
Neljapäeviti, kell 7.15 – 8.30

Makseinfo: 50€/kuu, üksik tund 15€     * Hind sisaldab kosutavat teed ja hommikuputru!
Tasumine sularahas kohapeal!
Kontakt: kaja@praktiline-ajurveeda.ee   Tel  56466314

Praktiline viis päeva alustamiseks - toidetud saavad nii meel kui keha.
Regulaartund, kus esimese 45 min vältel häälestume uuele päevale ja praktiseerime hingamise ja meditatsiooni tehnikaid.
Ülejäänud 30 minutit on pühendatud toidule ja selle praktilisele nautimisele: ajurveeda põhimõtete järgi valmistatud turgutav tee ja toitev hommikupuder, mis sisaldab konkreetsele aastaajale vastavaid maitseid ja energeetikat.
Kell 8.30 oled valmis päeva alustama avatud meelte ja täidetud kõhuga


Kaja endast
Ajurveeda on üks osa veeda traditsioonist, mis on kõikide teadmiste algallikas ning mille teadlik praktiseerimine ei ole võimalik ilma tervikut kaasamata. Olles esmakordselt veeda traditsiooniga kokku puutunud pea kakskümmend aastat tagasi, olen teadmisi kogunud siiski läbi aastate, kuhu on jäänud ka väikesed pausid. Taipamised on tulnud vastavuses teadmiste seedimise võimega. Viimasele on oluliselt kaasa aidanud igapäevane jooga, mantrapraktika ning veedaliku maailmakäsitluse pidev uurimine ja elukestev õppimine, sh ajurveeda ja veeda astroloogia.

Haridus ja töökogemus
Tõrva Keskkool; Tallinna Tehnikaülikool (majandusinsener); Buenos Airese Ülikool (ladina ameerika keel ja kultuur). Töötanud Estonian Air’s ja E.O.S.-s finantsjuhina, hobikorras kirjastajana ja olnud heategevusprojekti MinaSinaMina üks loojatest; osalenud erakultuurimaja TangoBrücke ülesehitamisel ja korraldanud kaheksa aasta vältel selle igapäevast tööd Saksamaal; viimased aastad töötanud Eestis praktilisi ajurveeda alaseid töötubasid juhendades ja individuaalselt nõustades.

Sisemine haridus
Kogunud teadmisi ja praktiseerinud erinevaid keha ja meele praktikaid - hata jooga, viie rütmi tants, tantsuteraapia, mitmed holistilised teraapiad ja maailmakäsitlused, sh rännak, metameditsiin, šamanism ja teadliku muutuse kunst. Alates 2010 aastast teadlikult uurinud veedaliku maailmakäsitluse aluseid ja rakendanud tasapisi sellele baseeruvaid praktikaid tavaelus. 2011 - 2014. läbinud mitmed erinevad teoreetilised ja praktilised ajurveeda alased kursused enamasti Saksamaal. Sellele on järgnenud elukestev õpe ja praktika iseseisvalt ning mitmete õpetajate juhendamisel. Erineval moel on kõige enam inspireerinud Nicky Sitaram Sabnis, Volker Mehl, Dr. Robert Svoboda, Christina Richa Devi, Shiva Vaakya Siddha Baba, Atis Zarins. Palverännakud Indias.

Inspireerimise kogemus
2007 aastast alates juhendanud tantsu ja sellega seotud teraapiate valdkonda kuuluvaid gruppe nii Saksamaal kui Eestis, sh tangoteraapia alzheimerit ja dementsust põdevatele inimestele. 2013. aastal alustanud seniste ajurveeda alaste praktiliste kogemuste jagamist väiksemate töötubade ja individuaalse nõustamise vormis ning alates 2016 aasta kevadest juhendanud pikemat ajurveeda sissejuhatavat kursust ja andnud regulaarseid praktilisi õhtuloenguid Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis.