Marve Allik

Kriya hatha jooga õpetaja
Refleksoloogia terapeut

Kriya hatha jooga sissejuhatav kursus

Esmaspäeviti kell 17.30 - 19.00 (5. oktoober - 14. detsember)
Võimalus osaleda ka interneti teel online tundides koos järelvaatamise võimalusega

Osalustasu:     üksik tund 15€; kuutasu 45€; kogu kursus 120€
online tunnid: üksik tund 10€; kuutasu 32€; kogu kursus 80€
Makseinfo: OÜ Ravum, LHV, EE067700771002706453, selgitus “jooga” , või sularahas kohapeal.
Sporditoetuste süsteemi SportID kaudu: Marve Allik – jooga

Kontakt: marve.allik@gmail.com  Tel: +372 5392 6136
Koduleht: www.ravum.ee

Meenutame hetkeks seda, millised me lastena olime – nii liikuvad, dünaamilised, painduvad, energilised, vabad ja avatud. Palju sellest on aga aja jooksul kuhugi kadunud. Siiski ei ole energia vähesus, keha jäikus ja muud terviseprobleemid eaga paratamatult kaasnevad nähtused.

See, mis lastes vabalt ringleb, loob ja liigub on praana ehk eluenergia. Joogaõpetuse kohaselt on inimese kehas üle 72 000 energiakanali e naadi. Kasvades (kasvatusele alludes) ja elus hakkamasaamist õppides seame endale, oma mõtlemisele, eneseväljendusele ja käitumisele piiranguid ja võtame omaks teiste seatud piiranguid, mis tekitavad pingeid ning piiravad ja takistavad eluenergia vaba liikumist. Võime olla nõudlikud ja kriitilised nii enda kui teiste suhtes ning ei armasta ennast sellisena nagu oleme. Kõik nimetatu koos tänapäeva eluviisi eripäradega mõjutab eluenergia liikumist ning keha üldist tasakaalu e tervist.

Iidsetelt joogameistritelt pärinevad õpetused, kuidas pingetest vabaneda ning keha optimaalselt toimimas hoida. Babaji Nagaraj on tuhandete joogaharjutuste seast valinud välja kõige efektiivsemad ja koostanud nendest 18 harjutusest koosneva seeria. Harjutused äratavad peamised energiakanalid e naadid ning energiakeskused e tšakrad, tasakaalustavad keha energiaid, mõjutavad kudesid, organeid ja näärmeid, venitavad ja tugevdavad lihaseid ning soodustavad keha puhastumist. Selle tulemuseks on parem tervis ja tasakaalukus.

Oled oodatud kriya hatha jooga sissejuhatavale kursusele, kus teeme läbi kõik kriya hatha jooga 18 harjutust ning tutvume nende mõjuga nii teoreetiliselt kui kogemuslikult:

·               äratame keha ja energia ettevalmistavate harjutustega ja hingamisharjutustega e pranayama´dega

·               keskendudes oma kehale, hingamisele ja liikumisele valmistame keha ette kriya hatha jooga 18 harjutuse tegemiseks

·               harjutame igas tunnis ühte või kahte Babaji kriya hatha jooga harjutust, vajadusel harjutusi sinu keha jaoks kohandades

·               saame teada harjutuste kasutegurid ja mõjud ning kogeme harjutuste mõju enda peal

Tundi on oodatud nii need, kes joogaga juba veidi on tutvust teinud, kui ka algajad. Joogaga alustamiseks ei ole vaja mingeid eeldusi. See on enda ja oma keha piiride ja piirangute tundmaõppimise, teadvustamise ja vabastamise protsess.

Tundides on võimalik osaleda nii joogastuudios kui online tundides YouTube otseülekande kaudu. Kõik tunnis osalejad saavad joogatunni lingi, mida saab kasutada ka järelvaatamiseks.

Pärast sissejuhatava kursuse läbimist on võimalik jätkata krjya hatha jooga asendite praktiseerimist ja liituda regulaartundidega.


Registreeri tundi või kursusele, küsi lisainfot:

Email again:

Marve endast
Olen kriya hatha jooga praktiseerija alates aastast 2004. Sellest ajast alates on kriya hatha jooga 18 harjutust olnud mu igapäevasteks kaaslasteks.
Aastatel 2006-2010 sain pühendused kriya jooga I-III astme tehnikatesse.
2009.-2010. aastal läbisin MTÜ Lilleoru kriya hatha jooga juhendajate 200-tunnise koolituse, sellest ajast alustasin ka joogatundide juhendamist.
Olen läbinud Pierre Desjardains´i juhendatud jooga funktsionaalse anatoomia ja joogateraapia kursused.
Teadliku Muutuse Kunsti kursused I-IV läbisin aastatel 2008-2012.
Olen läbinud T. Krishnamacharya õpetusel põhineva joogateraapia I taseme koolituse ning õppinud refleksoloogiat e tsooniteraapiat, mida terapeudina praktiseerin

Jooga ja refleksloogia täiendavad üksteist aidates mõista, mis on meie probleemide, kannatuste ja haiguste põhjused ning pakkudes ka lahendusi.  Mõistes, et ükski sündmus - ka haigused ja terviseprobleemid - ei ole juhuslik, vaid sellel on oma põhjus, mis on kogemusena vajalik ja õpetav, jõuame lähemale oma tõelisele olemusele ja hingele, lõpetame võitlemise ja lubame endal lõdvestuda ja terveneda - saada rohkem iseendaks.