Marve Allik

Kriya hatha jooga õpetaja
Refleksoloogia terapeut

Kriya hatha jooga sissejuhatav kursus

Kolmapäeviti kell 18.00 - 19.30 online
Youtube otseülekande teel  koos järelvaatamise võimalusega kahe nädala jooksul 

Osalustasu:    
üksik tund 12€
kalendrikuu ettemaksuna 38€

Makseinfo: OÜ Ravum, LHV, EE067700771002706453, selgitus “jooga”
Sporditoetuste süsteemi Stebby kaudu: Marve Allik – jooga

Kontakt: marve.allik@gmail.com  Tel: +372 5392 6136
Koduleht: www.ravum.ee

Hooaja esimene tund on 8. septembril.

Meenutame hetkeks seda, millised me lastena olime – nii liikuvad, dünaamilised, painduvad, energilised, vabad ja avatud. Kas osa sellest on aja jooksul kuhugi kadunud? Siiski ei ole energia vähesus, keha jäikus ja muud terviseprobleemid eaga paratamatult kaasnevad nähtused.

See, mis lastes vabalt ringleb, loob ja liigub on praana ehk eluenergia. Joogaõpetuse kohaselt on inimese kehas üle 72 000 energiakanali e naadi. Kasvades (kasvatusele alludes) ja elus hakkamasaamist õppides seame endale, oma mõtlemisele, eneseväljendusele ja käitumisele piiranguid ja võtame omaks teiste seatud piiranguid, mis piiravad ja takistavad eluenergia vaba liikumist ja tekitavad pingeid. Võime olla nõudlikud ja kriitilised nii enda kui teiste suhtes ning ei armasta ennast sellisena nagu oleme. Kõik nimetatu koos tänapäeva eluviisi eripäradega mõjutab eluenergia liikumist ning keha üldist tasakaalu e tervist.

Iidsetelt joogameistritelt pärinevad õpetused, kuidas pingetest vabaneda ning keha optimaalselt toimimas hoida. Kriya jooga meister Babaji Nagaraj, kellest on juttu ka raamatus "Joogi autobiograafia", on tuhandete joogaharjutuste seast valinud välja kõige efektiivsemad ja koostanud nendest 18 harjutusest koosneva seeria. Harjutused äratavad regulaarsel praktiseerimisel peamised energiakanalid e naadid ning energiakeskused e tšakrad, tasakaalustavad keha energiaid, mõjutavad kudesid, organeid ja näärmeid, venitavad ja tugevdavad lihaseid ning soodustavad keha puhastumist. Selle tulemuseks on parem tervis ja tasakaalukus. Pingeid vabastades jõuame lähemale oma tõelisele olemusele - rahule ja armastusele.

Oled oodatud kriya hatha jooga tundidesse, kus õpime ja harjutame Babaji kriya hatha jooga 18 harjutust koos sissejuhatavate harjutustega ning tutvume nende mõjuga nii teoreetiliselt kui kogemuslikult:          
  • äratame keha ja energia ettevalmistavate harjutustega ja hingamisharjutustega e pranayama´dega ning valmistame keha ette  kriya hatha jooga 18 harjutuse tegemiseks
  • harjutame igas tunnis ühte või kahte paari Babaji kriya hatha jooga harjutuste hulgast, vajadusel harjutusi sinu keha jaoks ko  handades
  • saame teada harjutuste kasutegurid ja mõjud ning kogeme harjutuste mõju enda peal

Tundidesse on oodatud nii need, kes joogaga juba veidi on tutvust teinud ja soovivad jätkata poolelijäänud joogapraktikat. kui ka kõik need kes soovivad saada teadlikumaks oma kehast ja selle toimimisest . Joogaga on enda ja oma keha piiride ja piirangute tundmaõppimise, teadvustamise ja vabastamise protsess.

Registreeri tundidesse, küsi lisainfot:

Email again:

Marve endast
Olen kriya hatha jooga praktiseerija alates aastast 2004. Sellest ajast alates on kriya hatha jooga 18 harjutust olnud mu igapäevasteks kaaslasteks.
Aastatel 2006-2010 sain pühendused kriya jooga I-III astme tehnikatesse.
2009.-2010. aastal läbisin MTÜ Lilleoru kriya hatha jooga juhendajate 200-tunnise koolituse, sellest ajast alustasin ka joogatundide juhendamist.
Olen läbinud Pierre Desjardains´i juhendatud jooga funktsionaalse anatoomia ja joogateraapia kursused.
Teadliku Muutuse Kunsti kursused I-IV läbisin aastatel 2008-2012.
Olen läbinud T. Krishnamacharya õpetusel põhineva joogateraapia I taseme koolituse ning õppinud refleksoloogiat e tsooniteraapiat, mida terapeudina praktiseerin

Jooga ja refleksloogia täiendavad üksteist aidates mõista, mis on meie probleemide, kannatuste ja haiguste põhjused ning pakkudes ka lahendusi.  Mõistes, et ükski sündmus - ka haigused ja terviseprobleemid - ei ole juhuslik, vaid sellel on oma põhjus, mis on kogemusena vajalik ja õpetav, jõuame lähemale oma tõelisele olemusele ja hingele, lõpetame elu ja olukordadega võitlemise ning lubame endal lõdvestuda ja terveneda - saada rohkem iseendaks.