Merike Taza

Kriya jooga õpilane
Bars terapeut
Veedade retsiteerimise õpetaja

Alates 16.septembrist algab regulaarne veedamantrate õppimine!
Kolmapäeviti kell 19:30-21:30.


Osaluspanus: 15€/kord
Palun võta ühendust, broneeri aeg
: merike@merimeel.ee
Vaata FB sündmust ja õpitubade toimumise kuupäevi SIIT

Tule õpi mantraid õigesti lausuma ja avastama nende võimast, tervendavat ja müstilist mõju!
Kursusel teeme ettevalmistuseks hingamisharjutusi, õpime mantrate lausumiseks vajalikke reegleid ja hääldamisjuhiseid, põhimõtteid ja kasutusviise ning kõige lõpus on lühike juhendatud meditatsioon lõdvestuseks ja kergemaks omandamiseks.

Veedad on iidsed pühakirjad, milles on kogu Universumi, Kõiksuse, Inimese, Looduse ja kõikide heaolu, harmoonia, tervise ja kooskõla saavutamiseks vajalike tegevuste ja tseremooniate kirjeldused ja õpetused.
Mantrad ja palved veedadest on loodusjõudude, jumalike energiate ja olendite poole pöördumise "salasõnad", millega saame paluda head tervist, õnne, edu, harmooniat, rahu, edenemist igas valdkonnas.
Veedamantrate lausumine toob kaasa väga palju häid hüvesid, nagu näiteks meelerahu, rõõmu, harmoonia, teadlikkuse parema eristamise ja teadvustamise, taiplikkuse ja kontsentratsioonivõime kasvu, kogu olemasoleva elu ja loodu seoste teada saamise ja mõistmise, tervise paranemise, hääle ja eneseväljenduse julguse ja võimekkuse kasvu, jne...

Veedad on kogu India filosoofilise ja praktilise õpetuse lähteallikaks.
„Veda“ tähendab teadmine. Kuid see ei ole tavaline, vaid väga sügav teadmine, andes vastused elu küsimustele, nagu:
- mis on meie elu eesmärk?
- mis on meie kohus?
- mida tuleks teha ja millest hoiduda?
- mis on ülim siht?
Veedad sisaldavad samuti kõige mitmekülgsemaid teadmisi erinevatest teadustest ja kunstidest arhitektuurist kuni tuumafüüsikani – astroloogia, astronoomia, vibukunst – siit ei puudu midagi.
Veedad on talletatud mantratena, mille laulmine tervendab kogu inimorganismi nii füüsilisel, hingamise, emotsioonide, mõistuse ja vaimsel tasandil.
Laul vabastab negatiivsed emotsioonid, puhastades ja kergendades nii südame ruumi. Retsitatsioon rahustab meele-mõistuse tasandit, seda tasakaalustades, andes püsiva rahuseisundi. Mantrate vibratsioonidel on võimas ja sügav mõju, mis aitab ületada psühholoogilisi probleeme, ärevust, muret ja depressiooni.
Mantrad on meie kaitse.
Retsitatsiooni käigus pikeneb väljahingamine, mis väljutab organismist ebavajalikku ja omab mitmekülgset ravitoimet. Pikenenud väljahingamine kutsub omakorda esile sügavama sissehingamise, mis pikendab ja rahustab hingetõmbeid. Tulemuseks on pikem eluiga.

Õige suhtumine ja taotlus mantrate kasutamisel.
Joogafilosoofias (Patañjali joogasuutrates) on kirjeldatud, et kõikide loodusjõudude ja inimese elu aluseks kolme guṇa – sattva: harmoonia, tasakaal, rajas (hääldus: radžas): kiire, agressiivne ja tamas: inertne, loid, aeglane – toime ja mõju. Et saavutada tõelist heaolu ja õnnelikkust, on vaja tõsta sattva osakaalu. Sattva guṇa kvaliteet annab selge mõistuse, teadlikkuse ja rahuliku südame ja selle saavutamiseks on üheks peamiseks viisiks kasutada õigeid mantraid. Mantrad töötavad ka rajaslikul ja tamaslikul tasandil ja viisil.
Sa võid kasutada mantraid, et saavutada mida iganes elus, isegi kui need soovid või ihad on sellised, mida sul tegelikult vaja ei ole. Siiski, nende kasutamisel on üks oluline kvalifikatsioon. Kui me mantraid lausume, siis loome kas sattvalikku, rajaslikku või tamaslikku energiat oma kehas ja mõistuses, vastavalt sellele, kuidas me mantraid kasutame.

Mantrad ja kolm guṇat.
Sattvalikud mantrad võimaldavad: vabanemise (mokṣa), kõikide olendite heaolu, hinge sügavamate soovide täitumise, elu tõeliste vajaduste nagu näiteks meie põhivajaduste: kindlustunde, perekonna, kodu, saavutamise.
Rajaslikud mantrad: väliste eesmärkide, nagu rikkus, karjäär, võim, suhted, saavutamiseks elus. Ehk siis ego jaoks kõige olulisemad vajadused, mida saavutada.
Tamaslikud mantrad: kontrollida, manipuleerida ja kahjustada teisi. Või kasutada teatud mantraid destruktiivsel ja ignorantsel viisil.

Mantra teraapia
Mantraid on võimalik teraapiana kasutada, suunates kõrgemat prāṇat (eesti k: praana) või tervendavat energiat tervendust vajavatesse kohtadesse kehas. Spetsiaalsed tervendavad mantrad on nii füüsiliseks kui psühholoogiliseks mõjutamiseks ja suudavad tõesti imesid korda saata, kui neid kasutatakse õigel viisil. Mantra teraapia on kirjeldatud kõikides veeda teadustes, milles kasutatakse spetsiaalseid mantrad, eriti ajurveeda meditsiinis, veeda astroloogias (juotiśa) ja veeda arhitektuuris (vāstu).
Mantrad, nagu ka toit ja ravimtaimed, on ajurveedas väga olulisel kohal. Me võime võrrelda mantrate kasutamist taimede kasutamisega. On väga oluline vahe, kas valida teraapiaks ravimtaim lihtsalt ajurveeda õpiku või muu raamatu abil, või minna kvalifitseeritud herbalisti juurde, kes koostab spetsiaalse koostise, retsepti just selle spetsiifilise probleemi jaoks. Mantratel on samuti väga spetsiifiline energeetiline toime. Need võivad laiendada või kokku suruda, soojendada või jahutada, raskemaks muuta või kergendada, pehmendada või jäigastada.

Juhendaja: Merike Taza
Olen õppinud Radha Sundararajani juhendamisel erinevatel kursustel alates 2013.a ja omandanud 2019.a veedade retsiteerimise õpetaja sertifikaadi.
Ingvar Villido õpilane alates 2004.a, läbinud Teadliku Muutuse Kunsti kursused, Kriya jooga I, II ja III astme.
Õppinud erinevatel kursustel Rudra Shivananda juhendamisel (sh "Tšakrate puhastamine ja tasakaalustamine mantratega"), Pierre Desjardins ("Anatoomia joogaharjutustes" ja "Puhastavad ja tervendavad hingamisharjutused"), Anil Chandwani (Hüpnoos, Meditatsioon enesehüpnoosiga) jpt.